מיח"א הינה עמותה ללא כוונת רווח לטיפול ושיקום תינוקות וילדים שאובחנה אצלם לקות בשמיעה. הטיפול מותאם לכל ילד על פי צרכיו.
הורים לתינוקות ופעוטות מופנים למיח"א אם נמצאה ירידה בשמיעה בבדיקה אובייקטיבית של השמיעה.

קיימים מסלולי טיפול שונים במסגרת מעונות היום השיקומיים, הגנים המיוחדים, והשילוב היחידני.
השיקום השמיעתי – שפתי, הוא תחום ההתמחות של הצוותים החינוכיים והטיפוליים. על סמך מיומנות ונסיון רב שנים של הצוות פותחו תוכניות טיפול ותוכנית לימודים המלוות את הילדים בהצלחה.
הטיפול במיח"א כולל תוכנית מיוחדת לגיל הרך, שיעורי שפה פרטניים, אבחוני שפה ומעקב התפתחותי. כמו כן מתקיימות בדיקות שמיעה , בדיקת תקינות מכשירי השמיעה באופן יומיומי, וטיפולים כגון ריפוי בעיסוק, טיפול במוזיקה ובאומנות.

להורים ניתנת תמיכה  על ידי פסיכולוגית ועובדת סוציאלית, והדרכה על ידי הצוות החינוכי המטפל בילדם, החל בשלב גילוי ליקוי השמיעה ובהמשך כל שנות הטיפול של הילד במיח"א.

binyan

 

 

מתחילים שנה חדשה – תשע"ח

יום היערכות של צוות המעונות השיקומיים במיחא חיפה

ניוזלטר

בימים אלה אנו מתחילים לרכז את רשימת התפוצה לניוזלטר שלנו נשמח אם תרשמו את כתובת המייל שלכם

חג שמח!

ערב פסח תשע"ז 2017 ידידים ושותפים לדרך יקרים, חג הפסח מסמל את האביב, הפריחה המחודשת ואת הטבע המתעורר. כשתסבו סביב שולחן החג עם בני משפחותיכם, הקדישו מחשבה לילדים החרשים וכבדי השמיעה שלנו. בשני המרכזים שלנו בחיפה ובטבריה, אנו מעניקים ל-150 פעוטות וילדים כבדי שמיעה וחרשים, סיכוי לעתיד טוב יותר, בעזרת בטיפולים מגוונים וחדשניים ביותר . הילדים מקבלים כלים להתמודדות עם הלקות וברובם משתלבים בהצלחה
Learn More